RUINY ZAMKU KARPIEŃ

RUINY ZAMKU KARPIEŃ

Wymagany samochód : NIE

Czas :  5 godzin jazdy rowerem

Długość : 25 km.

Przewyższenia : 400 m.

Opis : Rekreacyjna,  całodzienna. Główną atrakcją są ruiny zamku Karpień.

Start/Zakończenie : Nasz dom, tj. Wójtówka 16

Mapa i statystyki trasy dostępne są na portalu navime.pl trasa 1578623

Rekomendujemy nie wyjeżdżać  bez map papierowych lub porządnego GPS Trackera. W naszym domu są dostępne mapy papierowe. Plik ze śladem można wgrać do GPS Trackera.

Galeria z mapą trasy poniżej. Cyferki przy trasie to km trasy.

Km 0-7

Z naszego domu zjeżdżamy w dół do asfaltu, następnie asfaltem w dół do drogi ze Złotego Stoku do Lądka Zdroju ( droga nr 390).  Na skrzyżowaniu z tą drogą, skręcamy w lewo i po dwóch kilometrach jesteśmy w Lądu Zdroju. W Lądku Zdroju, przejeżdżamy przez most na rzece, wjeżdżamy do rynku, następni cały czas prosto wzdłuż rzeki. Rzeka odbija lekko w prawo, my wraz z nią. Powoli wyjeżdżamy z Lądka i po około 2 km dojeżdżamy do drogi z Lądka Zdroju do Stronia Śląskiego ( droga nr 392). Skręcamy w prawo, wyjeżdżamy koło mostu, nie przejeżdżamy na drugą stronę ulicą, lecz korzystamy z przejazdu znajdującego się pod mostem. Tym przejazdem dojeżdżamy do Stójkowa

Km 7-13

W Stojkowie kierujemy się asfaltem prosto. Po około 2 km, dojeżdżamy do drogi 392 i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową przy tej drodze. Jedziemy ścieżką około 500 m. Następnie w lewo od drogi 392 jest droga asfaltowa z oznaczeniem na przejście graniczne. Ostrożnie przeprowadzamy rowery przez drogę 392, wjeżdżamy na asfalt  i zaczynamy podjazd. Po 1-2 km droga przechodzi w drogę szutrową, spotykamy szlak rowerowy zielony i turystyczny niebieski. My trzymamy się zielonego szlaku rowerowego, po jakimś czasie dojeżdżamy do leśniczówki. Nadal trzymamy się drogi szutrowej i zielonego szlaku rowerowego,  jedziemy przez lasy, cały czas pod górę. W końcu dojeżdżamy do rozdroża, w którym spotykamy zielony szlak turystyczny. Zielonym szlakiem zjeżdżamy drogą szutrową około 500 m.  Spotykamy szlak niebieski. Przypinamy rowery i szlakiem niebieskim, ostro pod górę, przez las wchodzimy na piechotę na ruiny zamku Karpień. Fajne miejsce z fajną panoramą.

Km 13-15

Wracamy do rowerów, następnie wracamy lekko pod gorę do rozdroża z zielonym szlakiem turystycznym.  Na rozdrożu kierujemy się zielonym szklakiem rowerowym ( nie turystycznym) w kierunku Lądka Zdroju. Po około 2 km docieramy do Rozdroża Zamkowego ( duża polana z co najmniej 5 drogami szutrowymi).

Km 15-19

Na rozdrożu wybieramy drogę na wprost i zjeżdżamy dla Lądka Zdroju przez lasy. Z rozdroża praktycznie wszystkie drogi w lewo prowadzą do Lądka Zdroju, natomiast trzeba uważać na rozdrożach aby nie nie pogubić. Możemy trzymać się ścieżek dydaktycznych, np. niebieskiej, która dochodzi do Lądka Zdroju do uzdrowiska.

Km 18-25

W Lądu Zdój zjeżdżamy do uzdrowiska , potem do rzeki. Wracamy znaną już nam drogą 390 na Złoty Stok. Na skrzyżowaniu za Lądkiem Zdrój skręcamy w prawo na Wójtówkę i pod górę docieramy do naszego domu.

Galeria zdjęć z wycieczki poniżej.