KĄTY BYSTRZYCKIE

KĄTY BYSTRZYCKIE

Wymagany samochód : TAK

Czas :  3 godziny marszu.

Długość : 15 km

Przewyższenia : 200 m.

Opis : Rekreacyjna, na weekendowe popołudnie. Główną atrakcją jest zwiedzanie spacer po lasach w okolicach Kątów Bystrzyckich i Stroniu Śląskim.

Start/Zakończenie : Kąty Bystrzyckie , parking za Kuźnią Alchemiczną na końcu drogi asfaltowej przy lesie ( właściwie jest do rozwidlenie dróg przy lesie z możliwością zaparkowania). 10 km od naszego domu.

Mapa i statystyki trasy dostępne są na portalu navime.pl trasa 1601487

Rekomendujemy nie wychodzić bez map papierowych lub porządnego GPS Trackera. W naszym domu są dostępne mapy papierowe. Plik ze śladem można wgrać do GPS Trackera.

Galeria z mapą trasy poniżej. Cyferki przy trasie to km trasy.

Dojazd

Z Wójtówki jedziemy samochodem do Lądka Zdroju, potem w kierunku na Kłodzko. Za przejazdem kolejowym jest droga w lewo na Kąty Bystrzyckie. Przejeżdżamy przez wieś do końca asfaltu, zatrzymujemy się przy lesie ( jest tam kilka miejsc aby zostawić samochód).

Km 0-4

Idziemy drogą szutrową przez las, trzymając się czerwonego szlaku. Trasa jest słabo uczęszczana, więc możemy rozkoszować się pięknem przyrody. Czerwonym szlakiem dochodzimy do Przełęczy pod Chłopkiem (733 m.n.p.m.)

Km 4-7

Na Przełęczy pod Chłopkiem (733 m.n.p.m.) skręcamy na szlak zielony i szlakiem zielonym schodzimy do Stronia Śląskiego.  W Stroniu Śląskim można zjeść obiad, polecamy pizzę przy głównej drodze.

Km 7-14

Wracamy do auta znaną drogą. Można znacznie skrócić trasę, dochodząc do szklaku drogą gruntową ze Stronia Śląskiego. Droga rozpoczyna się za kościołem, dobrze widać ja na mapie UMP pcPL. 

Powrót

Droga do Wójtówki autem znana. Wracamy tak jak dojechaliśmy.

Galeria zdjęć z wycieczki poniżej.