LĄDEK ZDRÓJ

LĄDEK ZDRÓJ

Wymagany samochód : NIE

Czas :  3 godziny marszu ( 2 godziny marszu, w wariancie skróconym)

Długość : 10 km ( 8 km w wariancie skróconym)

Przewyższenia : 400 m. ( 200 m. w wariancie skróconym)

Opis : Rekreacyjna, na weekendowe popołudnie. Główną atrakcją jest Rynek w Lądku Zdroju i lody tajskie oferowane w Rynku latem.

Start/Zakończenie : Nasz dom, tj. Wójtówka 16

Mapa i statystyki trasy dostępne są na portalu navime.pl trasa 1593934.

Rekomendujemy nie wychodzić bez map papierowych lub porządnego GPS Trackera. W naszym domu są dostępne mapy papierowe. Plik ze śladem można wgrać do GPS Trackera

Galeria z mapą trasy poniżej. Cyferki przy trasie to km trasy.

Wariant skrócony polega na powrocie z Lądka Zdroju czerwonym szlakiem turystycznym, czyli drogą, która do Lądka Zdroju dochodzimy.

Km 0-1

Trasę zaczynamy od naszego domu, tj. Wójtówka 16. Nie schodzimy do asfaltu, tylko drogą szutrową idziemy pod górą. Mijamy bliźniaczy dom Wójtówka 18, potem wchodzimy w las i po lewej mijamy jeszcze dwa domy. Za ostatnim domem odnajdujemy czerwony szlak, który idziemy drogą szutrową do góry do Przełęczy pod Konikiem.

Na przełęczy pod Konikiem mamy duże rozdroże. Droga w lewo możemy dojść do żółtej ścieżki dydaktycznej do Lądka Zdroju. Droga prosto, to leśna droga szutrowa, którą dojdziemy do Lądka Zdroju. Droga lekko w lewo, oznakowana czerwonym szklakiem turystycznym, to szlak do Lądka Zdroju. Będziemy nim podążać.

Km 1-3

Idziemy czerwonym  szklakiem turystycznym. Szlak jest dobrze oznakowany, więc nie powinno być problemu z dotarciem, nawet bez map. Szlak  prowadzi nas przez las świerkowy, potem bukowy, którym schodzimy to drogi szutrowej do Lądka Zdroju.

Km 3-4

Powoli zaczynają się zabudowania Lądka Zdroju i  Bike Park. My schodzimy w dół do kapliczki i drogi asfaltowej ze Złotego Stoku do Lądka. Brakuje 50 m chodnika, więc tu trzeba uważać, szczególnie na zakręcie. Potem prosto, przez most na rzece i jesteśmy w Rynku w Lądku Zdroju.  W sezonie polecamy food track z lodami tajskimi:)

Km 4-6

Wracamy do kapliczki, na czerwony szlak. Czerwony szklak biegnie tu razem z czerwoną ścieżką dydaktyczną. Przed Bike Park  odbijamy w prawo, na polną drogę pod górę. Po około 50 metrach zobaczymy oznakowanie czerwonej ścieżki dydaktycznej. Pilnujemy jej ( wydeptana ścieżka miedzy bukami, nie schodzimy w łąki) i dochodzimy do Groty Lądeckiej. Grota jest fajna, lecz uważamy na rozbite butelki podczas zwiedzania.

Km 6-9

Kierujemy się czerwoną ścieżką, tym razem przez pola, potem jarem, potem lasem, aż dochodzimy do drogi szutrowej. Drogą szutrową idziemy dalej wzdłuż czerwonej ścieżki dydaktycznej, potem schodzimy z drogi, kierując się przez las dalej czerwoną ścieżką dydaktyczną. W końcu dochodzimy do polany, na której jest miejsce odpoczynku i spotykają się czerwona i żółta ścieżka dydaktyczna. W dole polany stoją już pierwsze domy Wójtówki.

Km 9-10

Schodzimy do Przełęczy Pod Konikiem drogą szutrową, w lewo od miejsca odpoczynku. Po drodze są dwa skrzyżowania z drogami z wyrębu lasu, idziemy prosto główną drogą szutrową.

Km 10-11

Droga znana, wracamy z Przełęczy pod Konikiem do naszego domy.

Galeria zdjęć z wycieczki poniżej.