CZARNE URWISKO I BAZALTOWE SŁUPY

Wymagany samochód : NIE
Czas :  5 godziny marszu.
Długość : 14 km
Przewyższenia : 600 m.
Opis : Rekreacyjna,  całodzienna. Główną atrakcją są Bazaltowe Słupy i Czarne Urwisko koło Ulęża
Start/Zakończenie : Nasz dom, tj. Wójtówka 16
Mapa i statystyki : Niestety, na razie nie są dostępne.

Km 0-1

Trasę zaczynamy od naszego domu, tj. Wójtówka 16. Schodzimy do asfaltu, skręcamy prawo pod górę, w kierunku końca wsi. Dochodzimy do końca asfaltu, w prawo pod górę jest droga betonowa, my idziemy  prosto drogą szutrową.

Km 1-2

We wsi Wójtówka, dochodzimy do końca asfaltu. Skręcamy w lewo w kierunku agroturystyki Kamiz.

Km 2-4

Idziemy do góry drogą szutrową. Po prawej mijamy agroturystykę Kamiz. Mamy piękne widoki na pobliskie góry. Do około 2 km, dochodzimy do rozdroża, znajdujemy czerwoną ścieżkę dydaktyczną i kierujemy się ją w stronę lodka.

Km 4-5

Czerwoną ścieżka dydaktyczną dochodzimy do polany i krzyżówki z żółtą ścieżka dydaktyczną . Krzyżówka jest na górze wsi Wójtówka:) Moglibyśmy tu dojść przez lasy z naszego domu na skróty. Odbijamy na żółtą ścieżkę dydaktyczną w stronę Lądka Zdroju.

Km 5-7

Żółtą ścieżka dydaktyczną schodzimy w dół w stronę Lądka Zdroju i Ulęża. Widoki są piękne. Przed Ulężem, widzimy tablice Bazaltowe Słupy. Idziemy tam. To główna atrakcja wycieczki, widok zapiera dech. Warto zostać tu dłużej.

Km 7-14

Mamy dwa warianty powrotu. Pierwszy cofamy się i wracamy znajomą trasą. Drugi, schodzimy do Ulęża, potem Lutyni, potem Lądka Zdroju. Jemy coś w Uzdrowisku lub Rynku i wracamy czerwonym szklakiem turystycznym do Wójtówki.

Galeria zdjęć z wycieczki poniżej.