SMAŻONY SER I RESTAURACJA CELNICE

Wymagany samochód : NIE
Czas :  4 godziny marszu.
Długość : 11 km
Przewyższenia : 600 m.
Opis : Rekreacyjna,  całodzienna. Główną atrakcją są piękne krajobrazy Wrzosówki i pogranicza oraz smażony ser w restauracji Celnice
Start/Zakończenie : Nasz dom, tj. Wójtówka 16
Mapa i statystyki : Niestety, na razie nie są dostępne.

Km 0-1

Trasę zaczynamy od naszego domu, tj. Wójtówka 16. Schodzimy do asfaltu, skręcamy prawo pod górę, w kierunku końca wsi. Dochodzimy do końca asfaltu, w prawo pod górę jest droga betonowa, my idziemy  prosto drogą szutrową.

Km 1-2

Kończy się wieś Wójtówka, idziemy drogą, wchodzimy w las. Trzymamy się niebieskiego szlaku rowerowego. Droga idzie ostro pod górę,  dochodzimy do dużego rozdroża, na którym niebieski szlak rowerowy łączy się łączy się z czerwoną ścieżką dydaktyczną numer 1, która prowadzi z Lądka Zdroju na Borówkową.

Km 2-3

Na rozdrożu droga prosto kieruje się do Wrzosówki i oznaczona jest czerwoną ścieżką dydaktyczną i tą drogą idziemy. Kierujemy się prosto, dochodzimy do wrzosówki i drogą lekko w lewo schodzimy w kierunku kościoła. W dole widzimy drogę szutrową, natomiast na przeciwległym zboczu drogę polną na granicę. Schodzimy do drogi szutrowej.

Km 3-4

Na drodze szutrowej jest rozdroże. Wchodzimy drogą w łąkę, odnajdujemy oznaczenie czerwonej ścieżki dydaktycznej i kierujemy się łąką ostro pod górę. Na Nami zostają cudowne pejzaże wrzosówki i okolicznych gór. Czerwoną ścieżka dochodzimy do lasu, a potem na granicę. Na granicy, już w Czechach spotykamy niebieski szlak.

Km 4-6

Niebieskim szlakiem schodzimy w dół do dużego rozdroża. Na rozdrożu i drodze szutrowej, schodzimy zielonym szlakiem w dół wzdłuż granicy. Po około 1,5 km dochodzimy do asfaltu i widzimy już restaurację Celnice. To miejsce na smażony ser 🙂

Km 6-7

Z restauracji idziemy asfaltem lub bokiem lasem na Przełęcz Lądecką.

Km 7-9

Na Przełęczy Lądeckiej rozkoszujemy się widokiem wybieramy zielony szlak i kierujemy się w kierunku Wrzosówki. Po około 1 km zielony szklak spotyka czerwony szlak rowerowy. Odbijamy drogą przez las tym czerwonym szlakiem rowerowym. Szlak dochodzi do szutrowej drogi rowerowej do Wrzosówki. Skręcamy w prawo i niebieską drogą rowerową docieramy do Wrzosówki.

Km 9-11

Z Wrzosówki droga do Wójtówki już znana:)

Galeria zdjęć z wycieczki poniżej.