PĘTLA NIEBIESKIM SZLAKIEM

PĘTLA NIEBIESKIM SZLAKIEM

Wymagany samochód : NIE

Czas :  5 godzin jazdy rowerem.

Długość : 25 km.

Przewyższenia : 350 m.

Opis : Rekreacyjna, całodzienna.  Główną atrakcją jest jazda po lasach w okolicach Wójtówki, Lutyni i Lądka Zdroju.

Start/Zakończenie : Nasz dom, tj. Wójtówka 16

Mapa i statystyki trasy dostępne są na portalu navime.pl trasa 1578615

Rekomendujemy nie wyjeżdżać  bez map papierowych lub porządnego GPS Trackera. W naszym domu są dostępne mapy papierowe. Plik ze śladem można wgrać do GPS Trackera.

Galeria z mapą trasy poniżej. Cyferki przy trasie to km trasy.

Km 0-3

Z naszego domu zjeżdżamy w dół do asfaltu, następnie asfaltem w górę.  Mamy 3 km podjazdu, różnica wzniesień około 300 m. Praktycznie na pierwszych kilometrach robimy cały podjazd w wycieczki. Podjaz asfaltem jest średniego stopnia trudności. Po zakończeniu asfaltu, za Wójtówką, podjazd robi się trudny, ze względu na kamienistą drogę i duże nachylenie. My cześć z tego podjazdu pchaliśmy rowery. Pocieszeniem jest, że nie jest to duża odległość ( najstromszy odcinek ma około 500 m i jest po 2 km trasy. Kierujemy się cały czas niebieskim szlakiem rowerowym. Za stronnym podjazdem, mamy rozdroże, na którym skręcamy w lewo za niebieskim szlakiem rowerowy. Następnie docieramy do kolejnego rozdroża i na Nim zaczynamy zjazd do Wrzosówki.

Km 3-5

Zjeżdżamy dość mocno nachylonym zjazdem do Wrzosówki. Przejeżdżamy obok kościoła, potem drogą wśród pól, dojeżdżamy do ciekawego wąwozu z formacjami skalnymi. Zjeżdżamy przez ten wąwóz do Lutyni, cały czas niebieskim szlakiem rowerowym. Pierwszy dom w Lutyni to ciekawe gospodarstwo agroturystyczne Lutynia 13 Polecamy jako miejsce na odpoczynek i obiad.

Km 3-8

Kilometry od 3 do 8 to bardzo przyjemny zjazd drogą asfaltową z Lutynii do Lądka Zdroju. Kierujemy się cały czas niebieskim szlakiem rowerowym.

Km 8-15

W Lądku Zdroju zjeżdżamy do rzeki i trzymamy się rzeki. Jedziemy cały czas niebieskim szlakiem rowerowym. Szlak wyprowadza nas za miasto na drogę 390 do Złotego Stoku. Jedziemy tą drogą około 1 km i napotykamy zjazd na Wójtówkę. Skręcamy w prawo,i po około 2,5 km podjazdu o różnicy wzniesień około 100 m jesteśmy w naszym domu.

Galeria zdjęć z wycieczki poniżej.